Manikúra s Mont Bleu / Manicure with Mont Bleu

Úprava nechtov je niečo, čo absolvujem každý týžden minimálne dvakrát. Našťastie, s tými správnymi nástrojmi je to otázka pár minút :)

Manikúra s Mont Bleu / Manicure with Mont Bleu

Úprava nechtov je niečo, čo absolvujem každý týžden minimálne dvakrát. Našťastie, s tými správnymi nástrojmi je to otázka pár minút :)

Dnes mám pre vás recenziu štyroch pomôcok na manikúru od českej značky Mont Bleu. Tá sa zaoberá výrobou sklenených pilníkov a predajom rôznych kozmetických nástrojov iných značiek ako sú pinzety, hrebene a kefy na vlasy, zrkadielka, či dokonca šperky.


Filing the nails and pushing back the cuticles is something I usually go through at least twice every week. Luckily with the right tools it takes only a few minutes :)

So today I have for you a review of four tools for manicure from Czech brand Mont Bleu. They are producers of glass nail files and they also sell various cosmetic tools from other brands like tweezers, combs, hairbrushes, compact mirrors or even jewelry.


Manikúra s Mont Bleu / Manicure with Mont Bleu

Ako som spomenula, vybrala som si štyri nástroje - sklenený pilník, klieštiky na kožičku, sklenenú tyčinku na zatláčenie kožicky a pinzetu. Všetko som zladila do modro-zelenej kombinácie (okrem klieštickov) podľa farebnosti na rukoväti pilníka :)


As I mentioned I chose four tools - glass nail file, nippers for cuticles, glass cuticle pusher and tweezer. I managed to match everything up to this blue-green-yellow combination (except the nippers) of the file's handle :)

Manikúra s Mont Bleu / Manicure with Mont Bleu

Práve ten žlto-zeleno-modrý gradient rozhodol, že Peridot crystal pilník poputuje ku mne domov. Farebná kombinácia mi pripomína pierka ary hyacintovej :)

Sklenené pilníky Mont Bleu sú vyrobené z českého temperovaného skla, vďaka čomu sú pevné a odolnejšie než obyčajné lacné sklenené napodobeniny. Brúsny povrch pilníkov Mont Bleu je jemný a vytvorený leptaním, vďaka čomu pilník vydrží dlho ako nový. Navyše povrch pilníka je naozaj jemný a pilníkovanie tak nie je vôbec nepríjemné. Pilník môžete tiež po použití jednoducho umyť alebo vydezinfikovať.


And it was that yellow-green-blue gradient that decided that this Peridot crystal file will be mine. That color combo reminds me of the feathers of hyacinth macaw :)

The glass files from Mont Bleu are made of Czech tempered glass. Because of that they are tough and much durable than the cheap imitations. Mont Bleu's files are made by creating the texture in the surface with acid etching
 so it will last you a very long time. Also the surface of these files is really fine and filing the nails is not uncomfortable experience. You can also easily wash the file with water or even disinfect after using it.

Manikúra s Mont Bleu / Manicure with Mont Bleu

Čo sa mi na tomto pilníku páči najviac je, že si s ním skrátim nechty rýchlo, no zároveň viem veľmi dobre kontrolovať, koľko z nechtu odpilníkujem a na záver perfektne zahladiť okraj.

V minulosti (na seminári SpaRitualu) som sa stretla s tvrdením, že sklenené pilníky škodia nechtom a nechcty sa pri ich používaní ľahšie štiepia. Ja som si však nič podobné na svojich nechtoch zatiaľ nevšimla a vyzerajú rovnako, ako keď použijem papierový pilník. No vždy sa snažím nechty pilníkovať len v jednom smere.


What I love the most about this file is that I can shorten my nails quickly but also easily control how much length I'm taking off and in the end I smooth the edge of my nail perfectly.

In the past (at SpaRitual workshop) I heard that these glass files are actually not good for your nails because they encourage nails to split easier. I haven't noticed anything like that on my nails yet and they look still the same like when I'm using paper nail file. But I try to file my nails in one direction.

Manikúra s Mont Bleu / Manicure with Mont Bleu

A aby bol pilník nielen funkčný, ale aj pekný, jeho rúčka je nádherne dekorovaná zelenými a čírymi kryštálikmi od Swarovski.

Ich e-shop však ponúka množstvo farebných variantov, takže ten svoj pilník si nájde naozaj každý. Rovnako si môžete vybrať z rôznych veľkostí a nákdete tam aj pilníky na odstránenie stvrdnutej kože na chodidlách :)


And the file is not only functional but also very pretty because the handle is beautifully decorated with green and clear Swarovski crystals.

But their webshop offers many colorful variants so everyone can pick the design he/she likes. Also there are many various sizes to choose from and you can even find there pedicure files to remove dry skin or callus on your feet :)


Manikúra s Mont Bleu / Manicure with Mont Bleu

Ďalšou vecičkou, ktorá mi v balíčku prišla, je zelená pinzeta vyrobená z nehrdzavejúcej ocele. Na každej strane pinzety je päť zladených zelenkavých kryštálikov Swarovski.


Next thing I received in package are these green tweezers that are made from stainless steel. On the each side of the tweezers are five matching green Swarovski crystals.

Manikúra s Mont Bleu / Manicure with Mont Bleu

Už dlho som sa chystala kúpiť si poriadnu pinzetu do mojej manikúrnej výbavy, takže táto mi prišla viac než vhod. Navyše sa s ňou dobre a precízne pracuje či už s ňou umiesňujem dekorácie na nechty alebo ju použijem na úpravu obočia :)


I wanted to buy a good tweezers for a while now to have them in my manicure kit so this one comes really handy now. Moreover it's very precise either I'm placing decorations on my nail or I use it to pluck few hairs from my eyebrow :)

Manikúra s Mont Bleu / Manicure with Mont Bleu

Ďalej tu máme klieštiky na kožičku okolo nechtov. Nie, nemusíte sa báť, neobstrihávam si nimi celé nechtové okolie. Mám všeobecne suché ruky a okolo nechtov sa mi často robia zádery. A práve na tie sú tieto klieštiky ako stvorené.


Next here I have cuticle nippers. No, I'm not using these to cut off all my cuticles around the nails, don't worry. But I have rather dry hands and therefore my nail area si usually dry too and I'm prone to hangnails. And that's why I grabbed these clippers.

Manikúra s Mont Bleu / Manicure with Mont Bleu

Sú vyrobené z nehrdzavejúcej ocele v Solingene v Nemecku. Najviac sa mi na nich páči to, že sa s čepeľami dostanete naozaj všade a záder odšmiknete v mieste vzniku. Čepele na seba dokonale dosadajú, čo umožňuje presný rez. Treba s nimi však pracovať opatrne, sama som sa už stihla dostrihať :D


They are made from stainless steel in Solingen in Germany. I really love how close you can get with these and you can cut the hangnail at the "root". When you close them the blades fits snugly on each other so you can cut the skin very precisely. You just have to be careful since these are really sharp and I even managed to cut myself few times :D

Manikúra s Mont Bleu / Manicure with Mont Bleu

Posledným kúskom, ktorý som dostala je sklenená tyčinka na zatláčanie a odstraňovanie kožičky. Zvyčajne na tento účel používam pomarančové drievko, no s týmto nástrojom to ide rýchlejšie a efektívnejšie.

Tyčinka má dva konce. Jeden zošikmený, ktorý sa používa práve na zatlačenie kožičky. Na druhej strane je špicatý kužeľ, ktorý je skvelý na odstránenie tvrdohlavých kúskov suchej kože, či na vyčistenie spodnej časti nechtov.


The last thing I have here is this dual-end glass cuticle pusher. I normally use my wooden stick to push back my cuticles but with this one it's even faster and much more effective.

The glass stick have two ends. One is slanted and you use it to push back the cuticles from your nail bed. On the other side is pointed end which is great to remove those stubborn pieces of dry and dead skin or cleaning under your nails.


Manikúra s Mont Bleu / Manicure with Mont Bleu

Za seba môžem na záver povedať, že všetky štyri nástroje mi veľmi vyhovujú, sú naozaj užitočné a výborne spracované.

Ak sa aj vám vecičky od Mont Bleu zapáčili, všetky nájdete na ich e-shope. Dokonca mám pre vás aj kód na 20% zľavu. Stačí, ak pri obednávaní zadáte BLOG do políčka "Vouchers" :) Poštovné do celého sveta v hodnote 3€ je tiež super. A pri objednávke nad 38€ ho ani neplatíte. Ak máte záujem o veľkoobchod, navštívte ich veľkoobchodný web. Protukty od Mont Bleu nájdete aj na Amazone.


I can honestly say that I love all four tools and they are very useful to me and professionally made.

If you like any of these tools from Mont Bleu, you can find them all at their webshop. I even have a 20% discount code for you, just type BLOG in the 'Vouchers' field :) There is also worldwide flat shipping that costs 3€ and when you spend over 38€ the shipping is free. If you have any wholesale requests, please visit wholesale website. You can also shop Mont Bleu through Amazon store page.


Manikúra s Mont Bleu / Manicure with Mont Bleu

Ako inak, nedalo mi to a ku môjmu novému pilníčku som si musela zladiť aj manikúru :)


And of course I just had to match my manicure to my new file :)

Manikúra s Mont Bleu / Manicure with Mont Bleu

Na jej vytvorenie som použila transferovú fóliu s rovnakým žlto-zeleno-modrým gradientom, ktorú som naaplikovala na čierny základ a doplnila strieborkými bodkami, pretože nemám v zbierke žiadne Swarovski kryštáliky :( No výsledok sa mi aj tak veľmi páčil ;)


To create it I used transfer foil with the same yellow-green-blue gradient that I applied over basic black polish and added some silver studs because I don't have any lovely Swarovski crystals in my stash :( But I still really liked the result ;)

Manikúra s Mont Bleu / Manicure with Mont Bleu

Manikúra s Mont Bleu / Manicure with Mont Bleu

Manikúra s Mont Bleu / Manicure with Mont Bleu

Aké pilníky a ďalšie nástroje používate na manikúru vy? :)


What files and other tools you use for your manicure? :)
8 komentárov :

 1. Taky používám skleněné pilníky a všude slyším, že jsou na nehty nejlepší, takže nevím. Líbí se mi vzhled s kamínky, pomocníci tak vypadají více luxusněji. A abych nezapomněla, nehty jsi nádherně sladila. :-)
  welcometomyworld

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ako píšem, nevšimla som si, že by tento sklenený robil mojim nechtom zle... Asi je to fakt tým, že sú kvalitne vyrobené. Nakoniec je to aj tak o tom, čo komu vyhovuje :) Ja bežne nevyhľadávam okamienkované veci, ale tieto sa mi zapáčili. A ďakujem za pochvalu :)

   Odstrániť
 2. not only good quality but also cute nail accesories, what else could #NPA ask for? ;))) also your transfer foil nails are gorgeous! those colors <3

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. They are absolutely cute! I don't usually go for this kind of blingy thing (weirdly enough I love blingy nails :D) but these are soooo pretty :) Glad you like the nail art too :) I love the vibrancy of the foil too!

   Odstrániť
 3. Wow, veľmi sa mi páči ako si zladila manikúru s pilníkom! <3 :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem veľmi pekne, som rada, že sa ti moja manikúra páči :)

   Odstrániť
 4. Bože ty nehty jsou opět dokonalé a krásně ladí s pilníčkem :).
  Beauty by K. - na mém FB najdeš soutěž :)

  OdpovedaťOdstrániť

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...