Shattered glass nails

Kto ich nemal, nebol cool. A kto ich doteraz neskúsil, nevie o čo prišiel!

Shattered glass nails

Kto ich nemal, nebol cool. A kto ich doteraz neskúsil, nevie o čo prišiel!


Koncom minulého roka sa začali na mňa z každej strany valiť nechty pokryté kúskami iridiscentnej fólie - najnovší veľký trend prichádzajúci z Južnej Kórei. Nemohla som ostať pozadu ;)


If you haven't tried them, you aren't cool and definitely missing something!

I saw these nails covered in shards of iridescent foil - the newest huge trend from South Korea - so many times on all social medias last year. And I couldn't stay behind ;)


Shattered glass nails

Základom tohoto nail artu je tenká priesvitná dúhová fólia / celofán. Nail artové obchody okamžite zareagovali a do svojej ponuky práve takéto fólie zaradili. Ja som si tie moje objednala z Born Pretty Store. Brala som si rovno dve rôzne a priznám sa, chcela by som všetky :)


This nail art is created with thin translucent iridescent foil / cellophane. Nail Art stores responded immediately and started to sell these foils. I ordered mine from Born Pretty Store. I grabbed two different designs but I liked them all :)

Shattered glass nails

Jedna z nich má ružový a druhá modrý základ na ktorom je nanesená meňavá iridescentná vrstvička. Obe sú jemne "fľakaté", čo im len pridáva na zaujímavosti.


One of them has pink and the other blue base coated with color shifting layer. They are both bit 'patchy' and this effect makes them even more interesting.

Shattered glass nails

Ešte pred lakovaním som si fóliu nastrihala na drobné trojuholníčky. Odporúčam rozstrihať ich na kúsky menšie ako nechty. Dosť ťažko sa obstrihávali po tom, čo som si ich nalepila na nechty.


Prvý raz, keď som túto manikúru skúšala som to podcenila a vypomstilo sa mi to odliepaním jednotlivých kúskov.


I cut the foil into little triangles before I started doing my nails. I recommend cut them beforehand and make them smaller than your nails. And I found it hard to trim them when they were already on the nails.

When I did this nail art for the first time they sticked out and after few hours they started to peel off.


Shattered glass nails

Zhodou okolností som si kúpila podobnú iridiscentnú kozmetickú taštičku modrej farby, ktorá ma samozrejme donútila k tomu, aby som išla do drogérie hľadať rovnaký odteň modrej, lebo nič podobné som doma nenašla.

V obchode sa mi však vybil telefón a nakoniec som lak kupovala úplne naslepo. Asi si viete predstaviť tú radosť, keď som doma zistila, že som sa dokonale trafila ;) A tým lakom je Blindfold Me Blue od Rimmelu.


By coincidence I bought similar blue iridescent cosmetic bag and of course that I had to go find the same blue polish because I haven't got anything similar in my stash.

And when I was in drugstore my phone died and I had to blindly pick the right shade of blue. Just imagine the happiness when I got home and the color was total match ;) It's Blindfold Me Blue from Rimmel.


Shattered glass nails

Po tom, čo som si nechty nalakovala modrým základom som ešte do mokrého laku ukladala jednotlivé trojuholníčky. Celé dielko som zaliala poriadnou vrstvou nadlaku, no po pár hodínách som musela pridať ešte jednu, aby bol povrch nechtu úplne hladký.

Výsledný efekt bol veľmi svieži a pripomínal mi západ slnka, keď sa obloha farbí do pastelových odtieňov ružovej, žltej, zelenkavej a modrej :)

Iridiscentné kúsočky však môžete nalepiť na akúkoľvek farbu a experimentovať tak s výsledným efektom. Najviac vyniknú na čiernej, ale to je klasika. Fantasticky vyzerajú na bielom základe alebo na telovom laku.


After I painted my nails blue I started to place my triangles of foil into wet polish. Then I added a good layer of top coat but after few hours I had to add another one so the surface of my nails was nice and even.

The final result was really fresh and it reminded me of a sunset when the sky is changing from pastel blue through green, yellow and pink :)

You can add iridescent pieces over any colored base and experiment. The stand out the most on black polish - that's a classic. But the look awesome on white or nude base.


Shattered glass nails

Určite vám ešte nejakú mani s týmito fóliami ukážem :) Ako sa páči tento horúci trend vám? Vyskúšate ho?


I definitely show you another mani using these foils soon! :) And how do you like this trend? Will you try it too?
20 komentárov :

 1. Woow i understand your post in your language ;) it is similar to polish how nice. I havent it yet, but my cellophane is on the way. You have Beauty nails Sweetie! Kisses!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. That's awesome. Yeah, Polish and Slovak are quite similar ;) Have fun when it will arrive :) Thank you dear, I'm going to watch your blog :)

   Odstrániť
 2. beautiful colors combo Alica! this really looks magical <3

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Thank you Magda! I was surprised how great the foil looks on that blue base :)

   Odstrániť
 3. Toto dokážeš jedine ty, Alicka - aj tak opozeranú manikúru zmeniť na skvost a vdýchnuť jej úplne nový život. Krása!
  PS: Kde si zohnala tú nádhernú kozmetickú taštičku, ktorá Aknelke tak veeeľmi chýba?

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ale no tááák :D Červenám sa :) Ďakujem Leni :) Taštičku mám z Brnenského H&M ale kupovala som ju ešte v novembri tak neviem, či ešte niekde bude :/

   Odstrániť
 4. Ty jsou fakt krásné a originální ;), nevíš jestli by se nějak dala ta fólie nahradit ?
  http://nailsbyviky.blogspot.cz/?m=1

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem Viky :) Niečo podobné mávajú v takmer každom nechtovom obchode, len to nie je celý pás fólie, ale také kúsky v malom kelímku. Niečo ako toto: http://www.bornprettystore.com/dazzling-nail-glitter-irregular-sweet-color-powder-sheets-tips-nail-decoration-p-19973.html

   Odstrániť
  2. Děkuju, ale já se právě k obědnání na Bornpretty store asi nedostanu 😐. Tak to snad nějak vykoumám 😉

   Odstrániť
  3. Prečo sa k objednávaniu z BPS nedostaneš? Inak myslím, že už sa to dá zohnať bežne aj v našich končinách. Minule to na FB zdielala Moyra :)

   Odstrániť
 5. Ta taštička je úžasná a na fotkách to všechno společně vypadá tak hezky. :)
  Nehty super, moc mě zaujal ten modrý odstín Rimmel. :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Mohla som ju aj lepšie odfotiť :D Ďakujem Romči, teší ma, že sa ti mani páči. A ten Rimmelácky modrý je fakt pekný kúsok :)

   Odstrániť
 6. Wow, great interpretation of shattered glass and beautiful blue!

  OdpovedaťOdstrániť
 7. I love this manicure! It looks so good *_*
  But I know I would be sooo annoyed by the plastic sticking up from my nails :D I couldn't stop playing with it and ruin my mani xD

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. I loved it too. But the truth is that it looks great. As you wrote... As soon as the topcoat sinks in, the pieces of foil start to stick from the surface and it's unbelievably hard to not pick on them :D This look is meant to be covered in gel. Not for long wearing coated in regular topcoat :)

   Odstrániť
 8. Odpovede
  1. Ďakujem :) Škoda len, že táto manikúra nevydrží dlhšie :/

   Odstrániť

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...