31DC2015 Day 22: Inspired by a song

Who's gonna push you through heavy days? Turisas!

31DC2015 Day 22: Inspired by a song


Who's gonna push you through heavy days? Turisas!


Nedávno som zistila, že sa medzi mojimi čitateľkami nájdu aj fanúšičky rockovej či metalovej muziky. Tak snáď vás dnešná manikúra poteší :)

Turisas je fínska metalová kapela, ktorú som v lete videla naživo na festivale Made of Metal v Hodoníne. A musím povedať, bola som unesená. Skvelý zvuk, parádna show, silné epické songy! A práve preto, že ma ich hudba v poslednom čase dosť chytila za srdce, rozhodla som sa im venovať tento deň 31DC2015.

Otázka na začiatku článku (aj s odpoveďou) je časť refrénu z ich piesne Ten More Miles. Tá mi spolu s typicky červeno-čiernymi pomaľovanými tvárami jednotlivých členov kapely poslúžila ako inšpirácia pre dnešnú manikúru.

Na jej vytvorenie som použila iba dva laky - červený Double Decker Red od Rimmelu a obľúbený čierny Golden Rose číslo 35. Napriek tomu, že ide o jednu z najjednoduchších manikúr za posdelný mesiac, je podľa mňa veľmi efektná :)

Na ukazovák, prostredník a prstenník oboch rúk som nalakovala dve vrstvy červenej a keď uschla, štetcom na nail art a čiernym lakom som namaľovala "war paint" členov kapely. Na zvyšné nechty som použila čiernu a červenou som namaľovala tri diagonálne pruhy červenou. Dala som si záležať, aby čiary vyzerali naozaj ako ťahy štetcom.


Recently I found out that I have some rock and metal fans among my readers. Therefore I think you might like today's manicure :)

Turisas is metal band from Finland and I saw them live this summer on festival called Made of Metal in Hodonín. And I loved it. Amazing sound, great show, powerful epic songs! And because I started to listen to them quite often lately I wanted to dedicate day 22 of 31DC2015 to Turisas.

The question (and the answer:)) at the beginning of this post is a line from chorus of song called Ten More Miles. The song and very distinctive war paint of band members were main inspirations for this manicure.

To create it I used only two polishes - red Double Decker Red by Rimmel and my fave black Golden Rose number 35. Despite it's very simple mani I think it is aslo very impressive :)

On the index, middle and ring finger of both hands I applied two coats of red and then with nail art brush and black polish I painted the war paint of each member of band. On the rest of my nails I used black as a base and then I added three diagonal stripes. I wanted to achieve little bit distressed effect so they look really like painted with brush. 


31DC2015 Day 22: Inspired by a song

31DC2015 Day 22: Inspired by a song

Ľavá ruka zľava - huslista Olli Vänskä, spevák Mathias Nygård a gitarista Jussi Wickström :)


The left hand from left - Olli Vänskä (violin), Mathias Nygård (vocals) and Jussi Wickström (guitar) :)

31DC2015 Day 22: Inspired by a song

31DC2015 Day 22: Inspired by a song

Pravá ruka opäť z ľava - klávesák Robert Engstrand, basák Jesper Anastasiadis a bubeník Jaakko Jakku :)


The right hand from left - Robert Engstrand (keys), Jesper Anastasiadis (bass) a Jaakko Jakku (drums) :)

31DC2015 Day 22: Inspired by a song

Ako sa vám pozdáva dnešná manikúra? Okrem toho mi môžete do komentáru napísať, ktorá kapela v poslednom čase zaujala vás :)


What do you think about today's mani? You can write me in the comment which band caught your attention lately :)
6 komentárov :

 1. Predstaveni clenu kapely kresbami na nehtech? Zabavne, perfektne!! Stejne jako efektni mani, ktera mi dnes udelala radost uplne stejne, jako slozity nail art!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Mne zas urobil radosť tvoj milý komentár :) Ďakujem Marcela :)

   Odstrániť
 2. Super nehty i výběr interpretů:-)Já jsem v poslední době unešená z Powerwolfů a v říjnu se na ně chystám do Prahy:-)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem Katka :) Je super, koľko rockeriek sa nájde medzi mojimi čitateľkami :)

   Odstrániť
 3. A z kapel jsem pro sebe "objevila" nedavno treba Unisonic nebo Avenged sevenfold:)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Na Avenged Sevenfold čítam všade samú chválu, už by som si asi mala konečne od nich niečo pustiť :)

   Odstrániť

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...