Čistá práca / A neat job

Čo majú spoločné gradienty, watermarble, či pečiatkovanie? Lak všade... Až za ušami :)

Čistá práca / A neat job

Čo majú spoločné gradienty, watermarble, či pečiatkovanie? Lak všade... Až za ušami :)
A aké je riešenie? Tekutý latex! Neviem, koho to napadlo, no zaslúžil by si nejaké ocenenie. Predpokladám, že to bolo v období boom-u zlupovacích báz. Niekto si asi povedal, že keď sa to dá zlúpnuť z nechtov, prečo si tým nenatrieť okolie nechtov.

Myslím, že úplne prvým takýmto produktom bola Liquid Palisade. Ružová tekutinka vo flakóniku s tenkým štetčekom, ktorá však má jednu chybičku krásy. Stojí 22 dolárov! To je pri aktuálnom kurze €19,76! Za malú tubičku. Šialenosť!

S podobnými produktami sa za posledné dva roky roztrhlo vrece. Dokonca som minule na Instagrame zahliadla podobnú zlupovačku od P2. Takže je to len otázka času, kým nám niečo také prinesú aj bežné drogérkové značky.

Dovtedy si však vieme pomôcť malou fľaštičkou tekútého latexu :) Ten sa bežne používa na vytvorenie rôznych masiek a kostýmov. Nájdete ho na e-shopoch predávajúcich kreatívne alebo maskérske potreby. Stačí len trochu popátrať :) Ja som ten svoj objavila na Ptákoviny.biz. Kúpila som si dve balenia po 25 ml. Jedno stojí €1,91.

What is the common thing when you are doing gradients, water marble or stamping? The nail polish all over the place... Even behind the ears! :)

And what's the solution? Liquid latex! I have no idea, who came up with this but he/she deserves some award. I suppose that it originated from the boom of peel off bases. Someone thought when you can use it to peel the polish off your nails why not to use it around them.

I believe the very first product like this was the famous Liquid Palisade. Pink fluid in tiny bottle with thin brush. But it cost 22 dollars! That is around €19,76! For that little tube. Insane!

But many brands came up with their own peel off products. I even saw one from a brand P2 on Instagram. I think it's only matter of time and similar products will be available in drugstores.

Until then we save ourselves with little bottle of liquid latex :) It is used to create masks and costumes. You can find it in craft shops or in shops selling make-up for special effects (not sure how it's called). Do your research! :) For example mine cost me only €1,91 for 25 ml.


Čistá práca / A neat job

Môžete si vybrať z rôznych farieb. Ako vidíte, ja mám biely a fialový. Kúpila som si aj modrý a ten mi farbil pokožku, preto som ho prestala používať. Preto odporúčam buď biely alebo priesvitný.

You can choose from many colors. As you can see I have white and purple. I also got a blue one but it stained my cuticles so I stopped using it. That's why I recommend white or clear.

Čistá práca / A neat job

Fialový má výhodu, že je po uschnutí takmer priehľadný. Tak aspoň viete, kedy môžete začať tvoriť.

The purple one is good because it's almost transparent when it's dry, so you know when you can start doing your manicure.

Čistá práca / A neat job

Ja zatiaľ používam biely latex, ktorý som si preliala do čistej fľaštičky od minutého laku. Trochu som si nožničkami upravila štetček, aby bol tenší. Tak lepšie dostanem bližšie k nechtom.

Right now I'm using white latex. I poured it into a clean nail polish bottle. I also adjusted the brush a little bit with scissors so it's thinner. This way I can get closer to the nail.

Čistá práca / A neat job

A tu ho môžete vidieť v akcii. Pre gradienty a pečiatkovanie si natieram okolie nechtov po prvý kĺb. Ak sa rozhodnem pre water marble, pokojne nanesiem latex aj ďalej, dokonca aj za nechty a na brušká prstov.

Latex nanášame tak, aby sa nedostal na nechty. Vtedy funguje ako zlupovacia báza a mohli by ste si tak nechtiac zničiť manikúru. Tiež treba dať pozor, aby ste sa nedotkli prstami o seba, inak si "zlepíte" prsty :) Ale aj to sa dá vyriešiť. Stačí jeden šmik nožničkami.

And here you can see it in action. For gradients and stamping I usually cover my finger up to my first knuckle. If I want to do some water marble I apply little bit more and also under my nails and on the balls of my fingers.

Be careful to not apply it on the nail since it will peel off and it will destroy your manicure. Also you can easily "glue" your fingers together :) In case that happened just snip it with scissors.


Čistá práca / A neat job

Potom už pokračujete tak, ako to všetci poznáme. Ukážem vám, ako som tvorila moju poslednú manikúru s lakmi Colour Alike. Vždy začínam základnou farbou, v tomto prípade vrstvou zelenej a fialovej.

Then you can do the actual gradient. I think we all know how to do it. I will show it on my previous manicure using polishes by Colour Alike. I always start with some base. In this case with one coat of green and purple.

Čistá práca / A neat job

Špongiou potom vytvorím gradient. Ak by ste mali záujem o návod, ako na to, píšte do komentárov :)

I dab the gradient using make-up sponge. If you want to see how to create basic gradient, let me know in the comments :)

Čistá práca / A neat job

Keď už som s výsledkom spokojná, opatrne zlúpnem vrstvičku latexu. Hľa! Viac-menej čistá koža! :)

When I'm happy with the result I carefully peel off the layer of latex. And look! My skin is almost clean! :)

Čistá práca / A neat job

Tu máme manikúru po úplnom zlúpnutí latexu. Stále tu síce máme trochu zaliatku kožičku na prostredníku, no je to neporovnateľne lepšie ako bez použitia latexu ;) To, čo vidíte na ostatných prstoch sú vlastne len uschnuté kúsky laku, ktoré ľahko odstránite pinzetou.

And here you can see how it looks like after peeling off all the latex. There are still some flooded cuticles mainly on my middle finger but it's incomparably better than without using the latex ;) The other stuff you can see around my nails is actually dry nail polish that can be easily removed with tweezers.

Čistá práca / A neat job

Alebo to môžete urobiť ako ja a zobrať si na pomoc trochu acetónu a štetček. Takto si čistím okolie nechtov vždy. Ak by vás zaujímala aj táto "upratovacia" technika, napíšte mi :)

Or you can do it like me and use brush and acetone to clean up your cuticles. I always do it this way. If you are interested in this technique and want to see it just tell me! :)

Čistá práca / A neat job

Je až neuveriteľné, ako vám môže malá fľaštička latexu zjednodušiť život a skrátiť čas, ktorý strávite manikúrou :)

Čo vy na to? Vyskúšate to tiež? :)

It is really amazing how can little bottle of latex make your life easier and shorten the time you spend doing your nails :)

What do you think? Will you try it too? :)
4 komentáre :

 1. parádne! a ja som vždy pozerala, že to majú asi lepidlo:))

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Myslím, že aj PVA lepidlo by poslúžilo, len to som neskúšala. Možno by podobne fungovali aj zlupovacie bázy. Treba vyskúšať :)

   Odstrániť
 2. Na tohle používám slupovací podlak a funguje to dobře. :) Někdy bych ale určitě chtěla něco podobného.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Vidíš, to musím zas vyskúšať ja :) Som išla rovno po tom latexe :D

   Odstrániť

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...