Ako si zachrániť život... pardón, nechty! / How to save your life... Oh, sorry, nails!


Poznáme to. Zlomený nehet. Panika. Koniec sveta. Aspoň ja, ktorá som si dlho tie moje obžúvala a teraz sa z vlastných dlhých vytešujem, to tak vnímam. Na každý problém ale existuje riešenie a nemusia to byť hneď nožničky a pilník. Vlastne, oboje budete potrebovať :D K tomu ešte nejaké sekundové lepidlo (či už na nechty alebo aj také obyč za 0,50 €, tak či tak je to kyanoakrylát...) a vrecko z čaju. Teraz vám predstavím postup. 

Tá fotka... Auč! Čo vám budem hovoriť, zadarilo sa. Ak sa dobre pozriete, zistíte, že už raz lepený bol. Kúsok aj chýbal. Toto bol asi najvážnejší prípad, aký som kedy riešila.


It hapens. Broken nail. Panic. End of the world. At least for me, because I was biting my nails for long time and now, when I want to enjoy my grown nails, broken nail is a disaster. But for every problem, there is a solution and it doesn't mean scissors and nail file. Actually, you will need both :D And some superglue (either some special for nails or just ordinary cheap one, one way or anther it is all cyanoacrylate) and tea bag. Now I will show you, how to do it.

That photo... Ouch! No words needed here. If you look closely, this one was repaired before. And now, there s a bit of nail torn out. Probably the worst case in my life.


Tu vidíte všetky potrebné vecičky na úspešnú záchranu. Až na nožničky...

Here is what you will need. And scissors as I mentioned before.


Úbohý nehet som prebrúsila, zdrsnila, aby lepidlo lepšie chytalo. Potom je nutné ho očistiť. Najlepšie odlakovačom, aby sa povrch úplne vyčistil, odmastil.

I filed the surface of this poor guy, for the glue to stick better. Then you need to clean the nail. Use a nail polish remover so the surface is clean and degreased.


Nanesieme trochu lepidla priamo na prasklinu a necháme zaschnúť. Potom jemne prebrúsime, aby povrch nebol hrbolatý.

We put some glue on the crack and let it dry. Then we gently file the surface so it is smooth.Z čajového vrecka odstrihneme kúsok, ktorý prekryje celú prasklinu.

From teabag we cut a piece that covers whole crack.


Nanesieme lepidlo na celú plochu vrecka. Občas je treba ho na kraji nechtov pridŕžať. Po zaschnutí lepidla trčiaci zvyšok odbrúsime.


We apply glue on teabag to cover it completely. Sometimes you need to slightly pull the edges so the edges stick well. When the glue is dry we file off rest of a teabag.Celý povrch opäť jemne prebrúsime najmä aby nebol cítiť prechod. Ja som potom pridala ešte jednu vrstvu na kraj nechtu, lebo mi tam kus chýbal.

Then we gently file whole surface again so we can't feel any bumps. I added one more layer on the side where large piece of nail was missing.Dobrúsime, preleštíme.

File and buff.


Prelakujeme základom a hotovo. Ako nový a ani nie je vidno, že bol načatý :) Samozrejme, aj takto zalaminovaný nechtík sa môže opäť zlomiť. Treba dávať pozor. Nechty je možné bez problémov lakovať, odlakovať. Kým prasklina nevyrastie, je treba sem-tam pridať vrstvičku lepidla a prebrúsiť. Dúfam, že takto spolu zachránime mnoho zranených pazúrikov ;)

Add a base coat and you are done. Like a new and you can't really tell that it was broken :) Of course, you can broke this too. Be careful. You can paint your nails and use polish remover normally. Until the crack grow out, from time to time add a thin layer of glue and buff it. I hope we will save many injured claws ;)
4 komentáre :

 1. wow ... ani nevidno, že bol zlomený a upravený :O určite to pomôže :)) super príspevok :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Heh, dík :) Necht je potom trošku hrubší, ale to nijak nevadí. Ja som toto pochytila na nejakom zahraničnom blogu a už pár krát ma to zachránilo... Plus vždy nosím leukoplast v kabelke a ak sa mi zlomí nehet, prst si prelepím. Aby som sa nezachytávala alebo ho nezlomila ešte viac a potom doma ho takto zalepím. Prípadne rovno sekundové lepidlo :D

   Odstrániť
 2. ... tiež som toto videla na youtube niekde a veru ma to milo prekvapilo :)

  OdpovedaťOdstrániť

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...