Moja lakovacia zbierka - Essence / My nail polish collection - Essence


Dnes vám ukážem opäť všetky laky jednej značky - Essence. Netreba hádam ani nič o nej hovoriť. Z zahraničí každý mesiac prichádza s nejakou super limitovanou edíciou, z ktorých my na Slovensku vidíme tak štvrtinu. Slovensku to akosi vždy všetko trvá... Nuž, ideme na to.

Today I will show you polishes from another brand - Essence. We all know it very well. In other countries, they launch new limited edition like, every month. In Slovakia we have maybe quarter of it. It always take time to something to get here... Now, lets go. 


Vtipné, že sa sťažujem na limitky a jednou začínam :) Tri laky, dve limitky. Vampire Love a Breaking Dawn. Upírske laky na tému "upírskych" filmov. Čo je to za upíra, čo sa trbliece... Taký Dracula, Blade, Lestat alebo Eric Northman, to sú upíri. Našťastie, v tej prvej limitke spomíname na Buffy! :) Prvý lak 04 The Dawn Is Broken je šedá krémovka  s čiernymi a striebornými trblietkami. Môj osobný názov - betónik. Druhý, 01 Gold Old Buffy, má čierny základ s kopou zlatého prášku, ktorý prehluší tú čiernu. Posledný je teda druhá limitka a lak sa volá 01 Jacob's Protection. Nie som z neho až tak unesená, nie je to nezvyčajná farba a v zbierke podobné mám. Občas sa sama seba pýtam, načo ho mám. Čierna a veľa modro-fialovými duochromatickými trblietkami.

It's funny to rant about limited edition and start with one :) Three polishes, two LE. Vampire Love and Breaking Dawn. Vampire polishes on theme "vampie" movies. Well, what the hell is a shimmering vampire? Poor Dracula, Blade, Lestat or  Eric Northman. Those are real vampires! Luckily, in the first LE we have Buffy! :) Frist polish - 04 The Dawn Is Broken is grey creme with black and silver glitter. I gave it my own name - concrete.  Secon one, 01 Gold Old Buffy has black base and it contains ton of gold shimmer, which shout down the black. Last one is 01 Jacob's Protection. I'm not that out of my mind about this one, it is not unusual color and I have similar in my stash. Sometimes I ask myself, why  have this one. Black and lot of blue-purple duochromatic sparkles.


Prvý z tejto trojice sa limitkou nazvať nedá, bol totiž dokonca medzi bežnými lakmi. Je to set dvoch lakov, jedného podkladového a efektového. Dajú sa použiť zvášť aj spolu. Spolu sa mi ale nepáčia. Základná farba je taká tlmená tmavšia šedo-fialová. Tá je super. Ten efektový je také mliečko s trblietavým práškom. Žltý je z limitky Blossoms etc... 03 My Yellow Fellow. Nemám veľa žltých lakov, s týmto asi štyri. Pastelová krémovka s jemným shimmerom. Pekná, ale nemám k nej nejaký špeciálny vzťah. Posledný 04 One Kiwi A Day z limitky Fruity. Veľmi som chcela aj tie ostatné ale keď som sa konečne dostala do drogérky, bol tam len tento. Zelený základ s modrými trblietkami. Pekná farba. Ale aj ostatné sa mi páčili.

First of these tree is not exactly LE, it was in basic line for some time. It is a set of two polishes, one is base, one is effect kind of polish. You can use them separately or one on top of the other one. The base is muted grey/ purple. That one is great. The effect one is milky with shimmer. Yellow is from LE Blossoms etc... 03 My Yellow Fellow. I don't have many yellow polishes, with this one perhaps four. Pastel creme with shimmer. Nice, but we don't have any specific relationship together. Last one is  04 One Kiwi A Day from LE Fruity. I really wanted the rest of this one. But when I finally went to drugstore, whey were sold out. This one is green with blue glitter. Lovely but I wanted others too.


Show Your Feet. Laky na nechty na nohách. Vraj. Voňajú inak, fakt tak "antibakteriálne". Nikde nie je napísané, že sa nemôžu dať aj na ruky. A tak ich aj najviac nosím :) Prvý je 04 Very Berry. Verný svojmu názvu. Farba rozmixovaného lesného ovocia. Krémový, v mojom prípade už trošku tuhší, chudáčik. Už má svoje roky. Druhý, 06 Juicy Orange, opäť raz vhodné pomenovanie. Želé pomarančovej farby. Želé laky mám veľmi rada, pre ich šťavnatý finiš, aj keď často presvitajú. Tretí lak sa volá 15 Flamingo Rose a istú dobu som ho milovala. Teplejšia bledá ružová s jemným shimmerom, viac viditeľným vo fľaštičke.

Show Your Feet. Polishes especially for your feet. They say. They smell differently. kind of "antibacterial". Nobody said, you can't use it on your finger nails. And I usually wear them like that :) First is 04 Very Berry. It's name says it. Color of mixed berries. Creme, in my case it's bit thick, poor thing. It's bit old. Second, 06 Juicy Orange, again right name. Orange colored jelly. I love jellies for their juicy finish, even you can see VNL. Third one is 15 Flamingo Rose. There were times I absolutely loved it. Warmer light pink with slight shimmer, more visible in bottle.


Druhá polovica Show Your Feet. Zľava - 10 In The Jungle. Opäť sa stalo, že jeden názov nesie viac lakov. Táto džungľa je svetlejšia, trošku do jablkovo zelena. Krémová. Druhý s rovnakým názvom 10 In The Jungle je tmavá lesná zelená. V angličtine na blogoch býva označený ako jade = nefrit. Posledný z trojice je 01 Caribbean Sea. Opäť lak, ktorý mám veľmi rada a jeho nová verzia sa mi už nepáčila. Tento je jemne tyrkysový s kopou shimmeru. Proste leto v Karibiku.

Second half of Show Your Feet. From left - 10 In The Jungle. Again two polishes with one name. This "jungle" is more apple green and creme. Other one with same name is darker forest green. In English - jade. Last from this trio is 01 Caribbean Sea. This one I really love, but the newer version wasn't that appealing to me. This one is slightly turquoise with lot of sparkle. The summer by Caribbean Sea.


Dostávame sa k "najstarším" lakom aké Essence u nás predstavila. Keďže je laky nevyhadzujem, tu sú. 43 Glam Style je ružová krémovka s kopou mnohofarebných glitrov. Asi prvý lak od Essence, čo mám. Nepamätám presne. Druhý 31 Italian Lover. Taký opálený a trblietavý? :D Farba je krásna, trblietavá, taká kapučínová. Posledný 28 Why Not? Studená červeno-ružová so strieborným shimmerom. Veľmi nenosím, ale je celkom pekný. Tento a taliana som vyhrala a prišli mi v balíčku.

Here are some "oldest" ones from Essence that I have. And because I am not usually throwing polishes away, here they are. 43 Glam Style is pink creme with bunch of multicolored pastel glitter. I think, this is the first polish I had from Essence. Not sure. Second one is 31 Italian Lover. So tanned and sparkly? :D Color is lovely, shimmery, bit like a cappuccino. Last one is 28 Why Not?. Cool reddish pink with silver shimmer. I don't wear it that much but it's nice. This one and "Italian" I won. 


58 The One And Only a 40 Groovy. Prvý je veľmi podobný jednomu, čo mám od Catrice. Studená lilavá krémovka. Druhý je tlmenej tyrkysovej farby. Opäť bez trblietok a tak podobne. Tento som svojho času tiež nosila veľmi často.


58 The One And Only a 40 Groovy. First is really similar to one  have from Catrice. Coll lilac creme. Second one is muted turquoise. Again without shimmer, sparkles... I loved this one for long time too.Novšia verzia predchádzajúcich lakov. Po tejto už meprišlo vynovenie, práve naopak, celú túto líniu zrušili. Škoda. Objem super, štetček super, farby super. Nič im nechýbalo. Tak som rada, že niektoré ešte stále mám. Prvý na fotke je 71 Wanna Kiss? Opäť ďalší milovaný. Veľmi veľmi svetlá studená ružová. Krémový. Krásny. Neviem, čo viac napísať. Vedľa neho je 76 Cool And The Gang. Veľmi vydarený odtieň. Elektricky modré želé. Unikátny natoľko, že asi každá nechtová bloggerka ho mala. Tretí lak - 65 Midnight Rocker. Nedávno som ho mala opäť na nechtoch, tak ho mám v živej pamäti. Tmavá modrá, takmer čierna. Tiež pekná farba, nie až tak unikátna, už som ju videla aj u konkurencie. Posledný - 62 Must Have. Tzv. gunmetal grey. Šedá so strieborným shimmerom, mala to byť kópia Chanelovského laku Black Pearl.

Newer version of previous polishes. After this one there was not any update, on the contrary, they discontinued this line. Such a shame. The volume was great, nice brush, lovely colors. Nothing bad about them. So I am glad that I have some of them. First on this photo is 71 Wanna Kiss? Another favorite. Very very pale cool pink. Creme and beautiful. Don't know what else I can say. Next to it is 76 Cool And The Gang. Very unique one. Electric blue jelly. Unique enough that each nail blogger had it. Third is 65 Midnight Rocker. Not so long ago I had it on my nails. Dark blue almost black. Nice color, not that unique, I saw it in other brands. Last one is 62 Must Have. So called gunmetal grey. Grey with silver shimmer. It was a dupe of Chanel Black Pearl. 


Stará rada Essence Colour & Go. Trochu mi je za ňou smutno. Tieto laky boli trendy, lacné, akurát objemové. Asi ale budeme musieť Ess odpustiť. Nič iné s tým aj tak neurobíme ;) Z ľava - 72 Time For Romance. Bledunko ružový priesvitný základ a mnoho glitrov vo vínovej farbe. Niektoré aj holografické. Pripomína mi lak ktorý som si kúpila ešte na základnej škole. Ten dokonca aj voňal! V strede je 61 Fame Fatal bez nálepky, neviem prečo. Pretože mám rovnaký klasický červený, rozhodla som sa do tejto fľaštičky prisypať trochu červených glitrov. Len tak. Posledný 46 Wake Up! Ja ho volám bakelitová červená. Oranžovo-červená, výrazná. Mám s ňou kúsok problém, nehodí sa mi ku pokožke.


Older version Essence Colour & Go. I miss it a little bit. These polishes were trendy, cheap, with volume just enough. We need to forgive Essence I think. There is nothing we can do about it ;) From left 72 Time For Romance. Light pink transparent base and lot of glitter in wine color. Some of them even holographic. It reminds me a nail polish I had as a kid, scented one! In the middle is 61 Fame Fatal without tag, no idea why. Because I have exact same red one I added to this one some red glitter. Just because. Last one is 46 Wake Up! which I named bakelite red. Intense red-orange. I have little problems with it, my skin tone doesn't like it.Jarná trojka, že? Prvý z nej sa volá 22 What Do You Think? A ja myslím, že super. Tento lak som na nechtoch vláčila niekoľko týždňov. Broskyňovo oranžová s jemnými zlatými fliačkami. Sem tam mu treba podať prvú pomoc a rozriediť ho, chudáčik, už má svoj vek. Vedľa neho je 95 Wanna Be Your Sunshine. Žltučká a veselá s jemným shimmerom. Jeden zo štyroch žltých, ktoré vlastním :D 39 Lime Up! je posledný z trojice. Limetka, či zelené jablko. Krémovka. Trochu Shreková.

Spring trio, isn't it? First is 22 What Do You Think? I think, that it's great. I was wearing this one for a while the time I got it. Peachy orange with gold flakes. From time to time it needs first help with diluting. Next to it is 95 Wanna Be Your Sunshine. Yellow and funky with some shimmer. One of my four yellows  :D 39 Lime Up! is the last one. Lime or green apple. Creme. Bit Shrek-y.


54 Trust In Fashion je nefritová zelená. Asi dva roky dozadu zažívala táto farba hotový ošiaľ a všade sa objavovalo heslo "jade is new black" (že je nová čierna;)). Pre mňa zase hmm-hmm farba, neviem, či mi ide k rukám. Vedľa je 52 Out Of My Mind. Duochromka, ktorá "ide" od tyrkysovo modrej až po ružovú. Pekná farba, lebo mám rada tyrkysové. Posledný 38 Choose Me. Miliónkrát porovnávaný so Zoya Charla alebo s Orly Halley's Comet. Ne-sku-toč-ný lak! Fakt vyzerá ako jeho drahé kolegyne a je mi ľúto, že som nenachabrala viac. Keby som len vedela, že už nebude. Fňuk. Idem plakať do kúta.

54 Trust In Fashion is jade green. Approx. two years this color was just hype and the motto was jade is new black. For me again not-so-sure color. Next is 52 Out Of My Mind. Duochrimatic which switches from blue to pink. Nice color because I like turquoise. Last one is 38 Choose Me. Million times compared to Zoya Charla or Orly Orly Halley's Comet. UNREAL color! It really looks like its expensive colleagues and I am sad that I didn't buy more. If I know they are going to stop selling it. Sigh... I will cry. 


Tu máme 76 Hard To Resist. Tmavá modrá s duochromkový práškom. Tiež moja oblúbená farba. Nie je až taká nezvyčajná, ale oproti iným tmavým modrým s trblietkami, nemá čierny základ, je viac modrá. Preto nepôsobí tak temno. V strede je 77 In Style. Tiež jedna z neobyčajných a trendových farieb. Vo svojej podstate podobná tomu predchádzajúcemu, ale je svetlejšia a trošku viac do tyrkysova. Posledný je 25 Glisten Up! Ako chvost morskej panny. Opálové fliačky, glitre, ktoré plávajú v priehľadnom modrom základe. Ďalší obľúbenec.

Here we have 76 Hard To Resist. Dark blue with duochromatic shimmer. Another favorite. Not that unique, but it's different from other dark blue ones. It doesn't have the black base, it's more blue. That's why it's not so gloomy. In the middle is 77 In Style. This is quite unique and trendy color. It's similar to previous one, but it's lighter and more turquoise. Last one is 25 Glisten Up! Like a mermaid. Opal flakies, glitters floating in translucent base. Another fave.


Ďalšia modrá trojka. Vždy ma prekvapí, koľko modrých lakov mám. Tu máme 78 Blue Addicted. Tmavo modré až čierne želé a kopec malých a väčších šesťuholníkových glitrov modrej a zelenej farby. Rozkošný nadlak, ktorý sa dá aj navrstviť. Vedľa máme 98 Walk On Air. Stredná modrá. Nie veľmi sýta, skôr džínsová. Krémovka. Posledná je 74 Sure Azure. Pôvodne naozaj azúrová. Teraz sa asi priveľmi nadýchala vzduchu a kúsok zmenila farbu. Obsahuje strieborno biely prášok. Veľmi zimná farba.

Another blue trio. It always surprises me, how many blue polishes I have. Here we have 78 Blue Addicted. Dark blue, almost black and lot of small and bigger hexagonal blue and green glitter. Lovely effect top coat, or you can use more coats. Next to it is 98 Walk On Air. Medium blue. Like denim blue. Creme. Last one is 74 Sure Azure. Originally it was really azure. I think it "breathed" too much of air and it changed the color. It contains silvery-white shimmer. Nice winter color. 


Čiastočne vesmírna trojica. Vesmírna? Jeden tak vyzerá a jeden sa tak aj volá. Prvý je 43 Where Is The Party? Vo fľaštičke je úplne odtrhnutý z reťaze a hrá farbami. Fialová, modrá, tyrkysová, zlatá, ružová. Tento efekt ale stráca na nechtoch. Škoda! Veľký potenciál. V strede je 86 A Lovely Secret. Veľmi pekná orgovánová fialová s ružovými trblietkami. Veselá, jarná farba. Posledný na tejto fotke je 04 Space Queen. Vravím, vesmír ma v názve:) Marhuľkový vo fľaške, priesvitný na nechtoch s kopou pastelových glitrov. Milý, dievčenký nadlak.

Partly space-y trio. Space? One looks like from space, other one has space in the name. First is 43 Where Is The Party? In the bottle is like crazy and there is so much going on. Purple, blue, turquoise, gold, pink. But this effect is not visible on nails. Such a shame. It has big potential. In the middle 86 A Lovely Secret. Very lovely lilac purple with hot pink micro glitter. Funky spring color. Last one is 04 Space Queen. I told you, right in the name :) Peachy in bottle, transparent on nails with many pastel glitter. Nice girly topcoat.


Trio, ktoré takto pokope vyzerá skvelo. Ružová je 05 Sweet As Candy. Klasická sheer ružová, vhodná na francúzsku manikúru alebo sendvič s glitrami. Robí pekné upravené nechty ak potrebujete nenalakovaný vzhľad. Vedľa je lak rovnakej konzistencie. 02 White Secret je opäť french ako sa patrí. Tajomstvo v názvoch neopúšťame a posledný sa volá 56 Got A Secret. Krémová svetlá šedá. Jeden z lakov, ktoré rada nosím.

These three looks so good together. Pink is 05 Sweet As Candy. Classic sheer pink, very suitable for french manicure or sandwiching glitter. The nails looks nice and well-ordered. Next is polish of the same consistency. 02 White Secret is again french as it should be. Secret in the name has also the last one -56 Got A Secret. Light grey creme. One of the polishes I really like to wear.


57 Can't Cheat On Me je holografický zázrak medzi bežnými lakmi od Essence. Holo nie je až tak viditeľné, dokým sa nedostanete na slnko. Ale mohli mu tiež trošku viac pomôcť. Vytvára však na nechtoch priam mihotavý 3D efekt. Ďalší je 35 Movie Star. Neviem, či filmové hviezdy nosia tak často šedú... Inak zaujímavá tmašia sivá. Opäť krémový lak. Posledný 68 High Spirits, je tak trošku high (ako na drogách...). Svetlé khaki so ligotavým práškom. Veľmi podobnej farby mám bundu. Rozhodne netypická farba, ktorá asi neosloví mnohých.

57 Can't Cheat On Me is holographic miracle in basic line of Essence polishes. The effect is not that much visible until the sun hits it. But the makes could "help" it a bit more. On nails it looks like 3D surface or what. Next is 35 Movie Star. Not sure if movie stars are wearing grey that often... Otherwise interesting darker grey. Another creme. Last is 68 High Spirits, and it is little bit high, like on drugs. Lighter khaki with shimmer. I have parka which is the same color. It is not typical color indeed, that won't speaks to everyone. 


Dva laky. Jedno použite. Pečiatkovanie. Aktivita, ktorá ma zatiaľ príliš neoslovila. Tak mám teraz doma tieto dva, ktoré s na iné veci nepoužiteľné, lebo sú príliš hutné. Biely je 001 Stamp Me! White a čierny 002 Stamp Me! Black. Možno raz ma to razítkovanie ešte chytí.

Two polishes. One usage. Stamping. The activity, that I was never really keen of. So I have these two in my box, which I can't use for other techniques, because they are thick. White is 001 Stamp Me! White and black 002 Stamp Me! Black. Maybe I will find the beauty of stamping once.


Weeeej, nová rada Colour & Go. Irónia. Prepáčte, nedalo sa. Prvé dva, katastrofa. Ak hľadáte lak, čo vám dobrovoľne zlezie z nechtov ešte v ten deň, tu je. Prvý z ľava je 116 Gorgeous Bling Bling. Meno mu vymysleli dobre, lebo je fakt pekný. Tehlovo-oranžovo-líščia so zlatými lupienkami. Druhý, 111 English Rose, je rovnako pekný. Staroružová farba, ktorá sa podobá na trošku drahší Sally Hansen So Much Fawn. Sválne som ich v tej drogérke porovnávala. Posledný si ako jediný zaslúži chválu až do neba. 154 Pink & Proud. Metalická ružovo-fialová. Krááásna farba. Nie je čo vytknúť.

Weeeey, new line of Colour & Go. Irony. Pardon me, it was necessary. First two here, catastrophe. If you are looking for a polish that will literally run off your nails, this is it. First is 116 Gorgeous Bling Bling. The name is definitely appropriate, because it is gorgeous. Brick-orange-foxy with golden flecks. Second is 111 English Rose, another beauty. It looks like more expensive Sally Hansen So Much Fawn. I did compare them in drugstore. Last one deserves to be praised to heaven. 154 Pink & Proud is metallic pinkish purple. Beautifuuuuul color. There is nothing to blame. 


127 I Love Bad Boys je prvý z tejto dvojice. Ďalšia nádhera. Veľmi netypická modrá. S modrými drobnými črepinkami. Jedíné nechty, na ktorých vydržal, boli umelé. A ja by som ho tak rada nosila! Druhý sa volá 139 Walk On The Wild Side. Lesná, tmavá zelená. Ako ihličie. So svetlozelenými kúskami. Chce sa mi plakať. Ešte vyskúšam ich nalakovať na nejaký iný základ, nejak ich navrstviť.

127 I Love Bad Boys is first of these two. Another lovely stuff. Very unusual blue. With tiny blue flecks. It stayed only on false nails. And I would love to wear it! Other one is called 139 Walk On The Wild Side.  Forrest green, like tree needles. With light green flecks. I want to cry. I will try to paint them over some other polish, or somehow layer it.


Prechádzame k veselším lakom. V tomto prípade efektovým nadlakom. Essence si zaslúži pochváliť. Má ich vždy veľa, rôznych a darí sa jej držať krok s trendom. Prvým je 02 Circus Confetti. Asi jeden z najobľúbenejších topperov od Essence. Podobný majú rôzne prestížne značky, napr. Deborah Lippmann Happy Birthday. V strede je 09 Copper'ize me! Názov je asi jasný. Veľa medenej. Teplý, jesenný topper s rôznymi mnoho farebnými trblietkami. Posledným je fantastický 08 Night In Vegas. Tento je dokonca z Chorvátska! Ešte keď sme ho nemali na Slovensku, ukoristila som si ho na dovolenke. Musím ho konečne skúsiť nalakovať na biely podklad.

And now, here are some funky polishes. In this case effect topcoats. Here I have to say that Essence is doing a good job. They have many of these and they keep up with trends. First one is 02 Circus Confetti. Probably the most favorite topper from Essence. Similar to this polish, there are more prestigious brands having these kind of glitter polish. For example Deborah Lippmann and their Happy Birthday.In the middle is 09 Copper'ize me! The name is just right. Loads of copper. Warm, autumn-y topper with green, pink, gold glitter. Last one is fantastic 08 Night In Vegas. This one is actually from Croatia! I bought it on vacation, because it wasn't in our stores yet. I have to paint it over white.


Ďalše trbliče. Marhuľkový je 12 Holo Topping, Please! Jemnučký holografický prášok, ktorý vyzerá dobre asi na každom laku. Keď neviem čo na vrch, tak tento. Vedľa máme novší prírastok do efektovej rodiny - 15 Glitter On Me. V ňom je snáď všetko. A všetko holografické. Jemný prášok, glitre, stužky. Všetko. Posledný z holo-trojky je 03 Hello Holo. Stredné strieborné glitríky, hrajúce farbami dúhy.

Another glitter. Peachy is 12 Holo Topping, Please! Fine holographic powder looks really good over any polish. If I don't know what on top, this will do the job. Next is the newer baby in Essence topper family. 15 Glitter On Me, I think there is everything inside. Fine glitter, larger ones, strands. Everything. Last one is 03 Hello Holo. Glitter in all colors of rainbow. 


Modrá trojka. Prvá je 04 Mystic Mermaid, ktorú dosť zanedbávam. Pritom je to nádherný nadlak. Ja som už raz také hlúpä. Sľubujem, že sa polepším. Jemnulinký prášok, ktorý je raz ružový a raz modrý. V strede je 10 Glorious Aquarius. Už má svojho nástupcu v drogériách a zvádzam nadľudské boje s myšlienkou, či aj ten nový potrebujem :D Tento obsahuje modré a oranžové glitre, čo je rozhodne zaujímavá kombinácie. Pri lakovaní by ich však mohol púšťať aj hustejšie. Tretím je 13 Mrs And Mr Glitter. Aká náhoda... naši akurát pozerajú Mr. & Mrs. Smith :D Tento láčik má priesvitný základ s modrými, zelenými a čiernymi šesťuholníkmi. Keď ho tak vidím, asi ho znovu prevetrám a konečne skúsim aj "glitter placement", po slovensky rozmiestenie glitrov, v ktorom je najvčším guru na svete autorka blogu Polish All the Nails. Ak nepoznáte, šup kuknúť!

Blue glitter. First is 04 Mystic Mermaid, which I really neglect. And it is such a beauty. I'm just stupid. I promise I will use it. Very fine particles, once pink, once blue. In the middle is 10 Glorious Aquarius. They have a new one now and I try to persuade myself that I don't need it :D This contains blue and orange glitter, which is really unique combination. It could be more dense. Last one is 13 Mrs And Mr Glitter. Such a coincidence, my parents are watching  Mr. & Mrs. Smith :D  This polish has a clear base and lot of blue, green and black hexagonal glitter. As I am looking at it I think I will finally try the glitter placement technique. The one and only glitter guru from Polish All the Nails is always showing such a amazing stuff! 


V prvom z tejto dvojice sa stretáva limitka s glitrami. Jediný, ktorý sa mi páčil zo Snehulienkovej kolekcie. 01 Evil Queen alebo aj Zlá kráľovna, ktorá zahrdúsila Snehulienku červeným jablkom. Opäť, glittre sa pri lakovaní objavujú len občas, lepšie je ich manuálne nacapiť kam chcete. Druhým tu na fotke je jediný magnetický, čo od Essence mám. Toto boli prvé magnetické, čo Ess mala a tak trošku ich pokazili. Farby ma veľmi nezaujali a neviem čo za super magnet by som na tento potrebovala. Asi by som bola viac nahnevaná, keby som ho nekúpila vo výpredaji.

In the first one is LE meeting the glitter. Only one  have from Snow White edition. 01 Evil Queen, who strangled Snow White with a red apple. Again polish that should be more dense. Second one is only magnetic I have from Essence. I think they messed them a bit. You will need a super magnet I suppose. I bought it on sale, so whatever. 


Praskáče. To ale bola senzácia! A koľko obchodov som ja v Bratislave pochodila aby som aspoň ten čierny a biely zohnala. Netrvalo dlho a vyšli z módy. Tieto od Essence nevytvárali "pekný" rovnomerný efekt, človek sa musel snažiť a pomaly ich povzbudzovať aby na nechte neostala len vrstva čiernej, bielej,... Možno ich ešte použijem, zatiaľ sa však úspešne sušia v krabici.

Crackling polishes. Such a trend! And how many stores I went to to buy at least that black and white one. And here we are and that are not trendy anymore. These from Essence are not creating nice patterns, you have to cheer them to not create just a coat of black, white ... layer. Maybe I will use them in the future, but for now, they sit in the box.


Posledná dvojka od Essence sú matné nadlaky. Mám dva, lebo nikdy nevieš. Prezieravo som si kúpila do zásoby. Aj keď už aj iné značky majú matňáky.

Last two from Ess are matt topcoats. I have two, because, you never know. I prudently bought two. But I think I saw some other brands in drugstore to have matt ones too.Toto bolo riadne utrpenie. Článok som písala asi na štyri razy :D Viac z jednej značky ale nemám, takže najhoršie je za mnou.


This was real torture. I was doing this article in four pieces :D But I don't have more polishes of one brand than from Essence, so the worst part is done. 
15 komentárov :

 1. Super, tak na toto som sa rada pozrela :) Teším sa na ďalšiu značku, ktorú nám ukážeš :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Jej tak super:) Teším sa, že to tu niekto číta :)

   Odstrániť
 2. Páni, tak to byla pěkná hromada Essence laků! Nejvíc mě okouzlil ten v barvě lesního ovoce z řady Show Your Feet.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem... Tak už v názve blogu mám "obsesia", to vysvetluje všetko :D Navyše sú finančne dostupné.

   Odstrániť
 3. Hm..a já si blázínek myslela, že kolik jich mám.. :D :D Hezký a moc pěkně se mi četlo.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. :D Ďakujem... lakov nikdy nie je dosť... to preto :D

   Odstrániť
 4. Super sbírka! Co se týče značek, tak v mojí kolekci jasně dominuje Essence :D Protože když jsem s lakováním začínala, tak to byla nejlevnější, skvěle dostupná značka s největším drogérkovým výběrem barev široko daleko :D Takže jich mám hafo a zrovna po novém roce, když jsem třídila laky, jsem si řekla, že začnu ty starší laky využívat víc, ať mi jen neleží v šuplíku, takže už několik dnů lakuju různé Multi dimensions :D Btw, Cool and the Gang je dokonalost sama! *-* Jeden z mých Essence nej :) A SYF laky jsem snad nikdy nepoužila na nohy :D vždy jen na nehty na rukou a podle mě jsou to nejlíp držící Essence laky všech dob, vydrží mi nepoškozené neskutečně dlouho. Škoda jen, že už je u nás přestali prodávat :(

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Presne to sa stalo aj mne. Asi štyri roky dozadu som si konečne prestala obžúvať nechty a Essence bola a je lacná, tak nebolo o čom :) Ja si tiež vravím, že tie moje chúďatká strašne zanedbávam! Cool and the Gand nemá obdoby... U nás SYF ešte sú, len tie farby ma už nejak neohúrili...

   Odstrániť
 5. :) Máš úžasnú stránku a ešte lepšie príspevky!
  Začala som ťa sledovať ešte len prednedávnom ale je to tu super. :)
  A tento príspevok je mega! Skvelá lakovacia zbierka. A hneď ako som uvidela Circus Confetti a Mrs. and Mr. Glitter tak som si ich šla na druhý deň kúpiť. Milujem toppery!
  Mám tiež laky od Essence ale nie až tak ako ty.Skvostná zbierka :)
  A možno taký návrh: Nemohla by si ku každému laku v ďalšom príspevku pridať aj tie tvoje "swatchicles" ? Aby sme videli ako lak vyzerá na nechtoch. Mňa by to zaujímalo :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem veľmi pekne! :) Som rada, že sa páči, rozhodne si neurobila zle s tou kúpou :) Aj ja lúbim nadlaky, vždy zachránia aj zlú manikkúru :D Pôvodne som ani nemyslela, že vôbec budem ku každému laku niečo písať. Tie vzorkovníčky by som mohla pridať... k týmto posledným aj dodatočne, vďaka za nápad :)

   Odstrániť
 6. wow tomu sa hovori Essence zbierka! Ja mam radsej Catrice laky, tam som na tom obdobne ako ty s Essence :)

  Pozývam na Nobilis Tilia giveaway, tu: http://biancaprincipessa.blogspot.sk/2014/01/novorocna-nobilis-tilia-giveaway.html

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem:) Catrice mám tiež ale teda nie toľko... aj kvôli cene. Ďakujem za pozvanie ;)

   Odstrániť
 7. Tolik krásných laků :-), ani nevím jaký bych nazvala tím nejkrásnějším ♥. Mimochodem máš to tu moc pěkné!
  Glamour and beauty

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Jéj ďakujem, Ja ich mám vlastne všetky rovnako rada:) Ďakujem za link, kukla som tvoj blog, mám rada takéto "lokálne" recenzie o produktoch :)

   Odstrániť
 8. a skúsi mi niekto povedať, že mám veľa lakov :D

  OdpovedaťOdstrániť

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...